سوانح رانندگی درون شهری گلستان کاهش یافت

ایرنا - استان‌ها

استان‌ها / ایرنا - استان‌ها 843 باردید comments

گرگان - ایرنا - رییس پلیس راهور گلستان گفت که آمار سوانح و تلفات درون شهری رانندگی استان طی چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کمتر شد.

سرهنگ مرتضی فخری امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش عمده سوانح رانندگی درون شهری و تلفات ناشی از آن در استان گلستان مربوط به موتورسواران و عابران پیاده است.

وی بیان کرد: استفاده نکردن از تجهیزات مرتبط مخصوصا کلاه ایمنی و بی توجهی به قوانین و مقررات از عوامل اصلی وقوع حوادث رانندگی درون شهری در گلستان است که فرهنگ سازی مستمر و مدوام در کنار ارائه آموزش های لازم به شهروندان می تواند از آمار سوانح و تلفات کم کند.

رییس پلیس راهور گلستان افزود: یکی دیگر از عوامل بروز سوانح رانندگی در گلستان ورود ادوات کشاورزی به راه های اصلی و فراهم کردن زمینه حادثه است.

سرهنگ فخری افزود: با توجه به گرم شدن هوا و فصل کشت و کار، آمد و شد ادوات کشاورزی در جاده های گلستان افزایش یافته که مجهز نبودن این خودروها به علائم هشدار دهنده و سرعت پایین در مقایسه با خودروهای سواری از عوامل بروز حوادث است.

وی ادامه داد: تردد وسایط نقلیه کشاورزی در جاده ها به علت سرعت پایین موجب کندی حرکت و ایجاد سانحه می شود که این عامل در کنار حرکت خلاف جهت برخی از آن ها در جاده های اصلی زمینه تصادفات را فراهم خواهد کرد.

نظرات