کسب حداقل یک مدال طلا در المپیک را هدف گذاری کرده ایم

استانها | مهر

استان‌ها / استانها | مهر 53 باردید comments

به گزارش خبرنگار مهر، عباس علایی مقدم به مناسبت روز خبرنگار عصر یکشنبه در نشستی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از تعدادی از فعالان رسانه ای در عرصه ورزش تجلیل کرد.

علایی مقدم در این نشست اظهارداشت: خبرنگاران مانند سنگرسازان بی سنگر هستند که بدون محدودیت زمانی و مستمر در اطلاع رسانی و روشنگری تلاش می کنند که نتیجه آن بیداری جامعه است.

وی بیان کرد: بدون شک تلاش شما مانند زمان جبهه و جنگ در همه عرصه ها ارزشمند است و بدون رسانه نمی توان فعالیتها را منعکس و از مشکلات مطلع و برای رفع آن همت کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در عرصه ورزش استانگفت: علیرغم حجم سنگین فعالیت های انجام شده شاید در اطلاع رسانی کامل نبوده ایم که با برگزاری بیش از 103 میزبانی کشوری عده ای هنوز در جریان همه برنامه نیستند.

وی بیان کرد: میزبانی رقابت های ورزشی موجب شده اگر به طور میانگین برای هر مسابقه حدود 200 نفر ورزشکار وارد قزوین شده و سه روز اقامت کنند گام موثری برای معرفی قزوین و تقویت گردشگری منطقه برداشته شود.

علایی مقدم افزود: در سال گذشته با تلاش مجموعه همکاران خود توانستیم شاهد برگزاری اردوهای مسابقات بازی های آسیایی، المپیادها، ورزش های همگانی، مسابقات کارکنان دولت، مساقات ویژه هفته تربیت بدنی، دهه فجر و لیگ های ورزشی باشیم و این برنامه ها امسال نیز با قدرت ادامه خواهد یافت.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: کسب نخستین مدال آسیایی در رشته دوچرخه سواری توسط حسین زنجانیان ملی پوش قزوینی، برگزاری مسابقات رسمی سوارکاری قهرمانی کشور، درخشش ورزشکاران استان در مسابقات مختلف ورزشی از جمله تکواندو و برگزاری لیگ های مختلف در سطح استان از موفقیت های استان است.

پنجشنبه و جمعه ها با مسابقه و مراسم ورزشی 

علایی مقدم گفت: خوشبختانه هیچ پنجشنبه و جمعه ای در استان بدون مسابقه و برنامه های ورزشی نیست و این حجم کار بیانگر تلاش شبانه روزی همکارانم و حضور موثر ورزشکاران در صحنه است.

10 طرح ورزش در استان آماده افتتاح است

وی گفت: در کنار برنامه های مستمر روزانه در حال حاضر ۱۰ طرح عمرانی و ورزشی تکمیل شده که بزودی با حضور وزیر ورزش و جوانان در قزوین افتتاح خواهد شد و تعداد 
۱۵ تا ۲۰ طرح دیگر نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد تا شاهد توسعه فعالیتهای ورزشی در استان باشیم.

وی با اشاره به فعالیت معاونت جوانان نیز اظهارداشت: با برگزاری کارگاه های مشاوره ازدواج برای کاهش آسیب های اجتماعی توانسته ایم دو دفتر مشاوره ازدواج را در قزوین راه اندازی کنیم و بزودی ۶ دفتر دیگر فعالیت مشاوره ای خود را برای جوانان آغاز خواهد کرد.

علایی مقدم اضافه کرد: رویکرد ما توجه به همه رشته هاست و فقط در یک رشته خاص ورزشی تمرکز نکرده ایم و امیدواریم بتوانیم با هدف گذاری بازی های آسیایی تعداد ملی 
پوشان خود را از 19 نفر بیشتر کنیم.

امیدوار به کسب مدال المپیک هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: امسال بسیار امیدوار هستیم تا بتوانیم حداقلیک یا دو مدال طلا در المپیک کسب کنیم که با قهرمانانی که داریم این هدف دور از دسترس نیست.

علایی مقدم بیان کرد: بزودی میزبان المپیاد استعدادیابی ورزشی هستیم و در یک حرکت ابتکاری کوهپیمایی دو روزه مدیران به قله خشچال را برنامه ریزی کرده ایم تا ضمن تقویت صمیمیت بیشتر بین مدیران و ورزشکاران به سلامت جامعه مدیران هم کمک کنیم.

نظرات