شیزوان نیوز

پایگاه ششم شکاری بوشهر نقش ارزنده‌ای در هشت سال دفاع مقدس داشت

پایگاه ششم شکاری بوشهر نقش ارزنده‌ای در هشت سال دفاع مقدس داشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، امیر نعمت‌الله صدقی شامگاه جمعه در  یادواره شهدا آبروی محله و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین آستروتین  نخستین شهید شهرستان دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر نقش مهم و ارزنده‌ای در هشت سال دفاع مقدس داشت به‌گونه‌ای که 2 ساعت پس از حمله رژیم بعث عراق به مرزهای ایران در 31 شهریور سال 1359جنگنده‌های پایگاه هوایی بوشهر با 4 فروند نخستین پاسخ را به دشمن بعثی دادند.

جانشین فرمانده پایگاه ششم شکاری بوشهر افزود: بر اساس تاریخ ثبت شده هنوز موتور هواپیماهای دشمن بعثی خاموش نشده بود که پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر جواب این حمله دشمن را داد.

وی، با بیان اینکه این پرواز از پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر انجام شد خاطر نشان کرد: پس از آن حملات بسیار زیادی از پایگاه هوایی بوشهر و سایر پایگاه‌های شکاری ایران در طول 8 سال دفاع مقدس انجام شد.

امیر صدقی خاطر نشان کرد: در طول 8 سال دفاع مقدس به طور متوسط 13 هزار تن بمب بر روی دشمن بعثی در طول 8 سال دفاع مقدس ریخته شد.

جانشین فرمانده پایگاه ششم شکاری بوشهر با اشاره به ارتقاء توانمندی نیروی هوایی برای مقابله با هرگونه تهدید و تجاوز دشمنان تصریح کرد: اکنون پایگاه ششم شکاری شهید یاسنی بوشهر دارای توانمندی بالایی است که می‌تواند پاسخ هر نوع دشمنی را در هر نقطه‌ای از کشور به خوبی بدهد و این توانمندی در توان رزم نیروی هوایی وجود دارد.

جانشین فرمانده پایگاه ششم شکاری بوشهر بیان کرد: از لحاظ تجهیزات بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده این امکانات در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این تجهیزات در حال حاضر توسط نهاجا ارتقاء یافته است.

امیر صدقی از تاسیس جهاد خودکفایی در نیروی هوایی خبر داد و خاطر نشان کرد: به دستور فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری،  جهاد خودکفایی در نیروی هوایی تاسیس شد که توان رزم این نیرو را ارتقاء داده است.

انتهای پیام/ ع

منبع خبر : tn.ai