شیزوان نیوز

شرط شرم آور آمریکا برای عیادت ظریف از تخت روانچی

شرط شرم آور آمریکا برای عیادت ظریف از تخت روانچی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجید تخت روانچی سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد از حدود سه ماه پیش برخی معاینات نشان داده است که او به سرطان مبتلا شده است.

فرناز فصیحی خبرنگار نیویورک تایمز در توئیت خود نوشت: مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، به سرطان مبتلاست و در بیمارستانی در نیویورک  بستری است. محمد جواد ظریف برای عیادت باید اجازه بگیرد تا بتواند از منطقه مشخص در نیویورک خارج بشود. دولت آمریکا میگوید اول یک زندانی آمریکایی در ایران را آزاد کنید تا اجازه سفر به بیمارستان بدهیم.

علیرضا میریوسفی رایزن کشورمان در سازمان ملل در کامنتی برای این روزنامه نگار که نوشته است هیات ایرانی چند بلوک می توانند تردد کنند نوشت: تنها چند دقیقه تا سازمان ملل فاصله دارد

همچنین یک نشریه آمریکایی روز جمعه به نقل از مقام‌های آمریکایی و ایرانی مدعی شده دولت «دونالد ترامپ» درخواست وزیر خارجه ایران برای دیدار با «مجید تخت روانچی»، نماینده ایران در سازمان که در بیمارستانی در نیویورک بستری است را رد کرده است. 
نشریه «فارن‌پالیسی» با اشاره به محدودیت عبور و مرور وضع‌شده برای مقام‌های ایران جهت تردد در نیویورک نوشته است: «وزیر خارجه ایران تلاش کرد با مجید تخت روانچی که بیرون از محوطه نزدیک به مقر سازمان ملل در بیمارستانی در نیویورک  بستری است ملاقات کند، اما دولت آمریکا این درخواست را رد کرد.»یک سخنگوی مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: «ظریف مایل به عیادت از یکی از همکارانش است که بهترین خدمات درمانی در جهان برخوردار است.»وی اضافه کرد: «ایران سال‌ها است به غلط چندین نفر از شهروندان آمریکا را زندانی کرده است. خانواده‌ها و دوستان آنها از اینکه نمی‌توانند آزادانه با عزیزانشان ملاقات کنند در عذابند. ما به اطلاع هیئت ایران رساندیم که اگر ایران یکی از شهروندان آمریکا را آزاد کند برای آنها مجوز سفر صادر خواهد شد.»310 310


منبع خبر : khabaronline.ir