شیزوان نیوز - سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی

داستان مبهم "هیام"، از تولد تا فلج مغزی

داستان مبهم

عباس عبادی، پدر هیام در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای همسرش و نوزاد، اظهار کرد: 14 اسفندماه سال گذشته همسرم کوثر عبادی برای وضع حمل در بیمارستان شهید بهشتی آبادان بستری شد. پزشک متخصص دوران بارداری همسرم تاکید کرده بود که او باید سزارین کند اما پزشکی که در زمان زایمان حضور داشت، به هیچ کدام از این موارد توجه نکرد.

وی تصریح کرد: پزشک متخصص این بیمارستان، به بیماری دیابت نوع یک، فشار خون بالای همسرم، اسناد پزشکی و حتی وزن تقریبا بالای نوزاد توجه نکرد و به زایمان طبیعی اصرار داشت. این پزشک عنوان می‌کرد که به دلیل دستورالعمل‌های وزارت بهداشت اصرار به زایمان طبیعی داشته است. در نهایت صبح روز بعد، همسرم وضع حمل کرد و پس از سه چهار روز از بیمارستان مرخص شد.


عبادی با بیان اینکه طبق تشخیص پزشکان، جنین در دوره بارداری سالم بوده است، افزود: زمانی که به بیمارستان مراجعه کردم مرا به اورژانس بیمارستان راهنمایی کردند و مشاهده کردم که به علت زایمان طبیعی، نوزاد از ابتدای امر دچار خفگی شده است. پس از آن نوزاد را در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بستری کردند اما به دلیل نبود تجهیزات و کادر فنی، دخترم به بیمارستان طالقانی آبادان انتقال داده شد.


وی ادامه داد: تا آن لحظه هیچ اطلاعی از وضعیت نوزادمان نداشتیم و پزشک متخصص اطفال بیمارستان شهید بهشتی عنوان می‌کرد که مشکل خاصی وجود ندارد و توضیحات‌شان مبهم بود. مجدداً  دخترم برای انجام سی‌تی‌اسکن مغز به بیمارستان شهید بهشتی اعزام شد که در آن زمان متوجه شدم مسئولان دانشکده علوم پزشکی آبادان با مسئولان بیمارستان‌های طالقانی و شهید بهشتی جلسه‌ای تشکیل داده‌اند بنابراین متوجه شدم که موضوع، حادتر از این صحبت‌ها است.


وی گفت: در نهایت یکم فروردین‌ماه امسال نوزاد را مرخص کردند. پس از تعطیلات عید نوروز پزشکان مختلف دخترم را چکاپ کردند که تشخیص پزشک متخصص مغز و اعصاب، فلج مغزی نوزاد به دلیل ماندن در کانال زایمان طبیعی در مدت زمان زیاد و خفگی نوزاد بوده است.


عبادی عنوان کرد: تاکنون چندین بار به دانشکده علوم پزشکی آبادان و سازمان نظام پزشکی مراجعه و شکایت کرده‌ام اما عنوان شده که باید در نوبت باشم در حالی که ممکن است این اتفاق برای نوزادان دیگر هم بیفتند.


دکتر شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت این نوزاد، اظهار کرد: برای چنین مواردی معمولا جلساتی تشکیل داده می‌شود اما در صورتی که این فرد شکایتی داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را از طریق سازمان نظام پزشکی پیگیری کند و در صورتی که قصور پزشکی از سوی پزشک یا بیمارستان رخ داده باشد، موضوع اعلام و با خاطی برخورد می‌شود.


وی افزود: در حال حاضر این موضوع از سوی معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان و سازمان نظام پزشکی در حال بررسی است. اظهار نظر درخصوص چنین مواردی سخت است. اکنون در حال بررسی موضوع هستیم و اعلام نتایج این بررسی‌ها تا یکی دو ماه دیگر طول می‌کشد.


انتهای پیام


منبع خبر : isna.ir