شیزوان نیوز - سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی

بدیعی: عملکرد تیم‌های ملی تنیس روی میز در قهرمانی آسیا مثبت بود/ پیشنهاد تغییر سیستم برگزاری مسابقات را ارائه کردیم

بدیعی: عملکرد تیم‌های ملی تنیس روی میز در قهرمانی آسیا مثبت بود/ پیشنهاد تغییر سیستم برگزاری مسابقات را ارائه کردیم

افشین بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا در اندونزی و سطح این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: میزبانی این دوره از رقابت‌ها به لحاظ محل اقامت، غذا، حمل و نقل و سالن خیلی خوب بود. از نظر فنی هم بهترین‌های آسیا و جهان حضور داشتند، اما برنامه‌ریزی فنی به دلیل تعداد زیاد مسابقه خیلی جالب نبود، چرا که بسیار این دوره بسیار فشرده برگزار شد و بازیکنان ابراز خستگی می‌کردند. به همین دلیل ما پیشنهاد دادیم دوره‌های بعدی مسابقات قهرمانی آسیا مثل مسابقات قهرمانی جهان برگزار شود. در واقع یک سال مسابقات قهرمانی تیمی و در سال دیگر مسابقات قهرمانی انفرادی را شاهد باشیم. الان مهمه مسابقات انفرادی، دوبل و تیمی در یک دوره و به صورت یک سال در میان برگزار می‌شود و پیشنهاد ما این بود که مسابقات را مثل رقابت‌های جهانی تفکیک کنیم.

وی درباره انتقاداتی که از فشردگی مسابقات  و ناعادلانه بودن سیستم برگزاری مطرح شده است، افزود: سیستم برگزاری کنونی سیستمی است که از قبل اجرا می‌شود. مسابقات قهرمانی آسیا معمولاً با حضور 20 الی 24 یا 25 تیم برگزار می‌شود، اما این بار 31 کشور حضور داشتند و همین مسئله باعث فشردگی مسابقات شده بود. این یک مشکل فنی است که باید برطرف شود که البته ساز و کار خودش را دارد. با توجه به اینکه ابتدا باید اساسنامه تغییر کند، باید کارهای فنی‌اش در کمیته‌های مربوطه انجام شود و سپس به هیئت رئیسه برود و بعد از مجمع آینده پیشنهاد و به تصویب برسد. امیدوارم این اتفاق ظرف دو، سه سال دیگر رخ بدهد.

نایب رئیس کنفدراسیون آسیا که مسئولیت بخش آسیای میانه را نیز بر عهده دارد، در پاسخ به این سوال که برنامه‌ریزی مسابقات بر عهده میزبان است یا کنفدراسیون آسیا؟ گفت: مسئولان برگزاری مسابقات ترکیبی از اعضای فنی کنفدراسیون و اعضای کمیته برگزاری هستند. یعنی بخش مربوط به تعداد میزها، سالن و ... با میزبان است و براساس آنها، مدیر مسابقات و سرداور که از طرف کنفدراسیون هستند، برنامه‌ریزی لازم را انجام می دهند. البته چاره‌ای جز این هم نیست. سیستم کلی مسابقات ثابت است و تعداد روز، میزها و مسابقه دیکته می‌کند که رقابت‌ها به چه شکل باشد. به هر حال ما امیدواریم که اولاً بتوانیم این تفکیک در برگزاری مسابقات تیمی و انفرادی را انجام بدهیم و دوماً همچون رقابت‌های جوانان آسیا، رقابت‌ها را ابتدا به صورت منطقه‌ای و سپس نهایی برگزار کنیم تا تعداد تیم‌ها زیاد نباشد.

بدیعی درباره عملکرد تیم‌های ایران عنوان کرد: تیم بانوان پیشرفت چشمگیری داشت و خوب بازی کرد. تیم مردان هم تا یک قدمی کسب مدال جلو رفت. بازی مرحله یک‌چهارم نهایی با چین تایپه بسیار نزدیک بود و علی‌رغم اینکه ایران 3 بر یک باخت، اما نتیجه می توانست برعکس باشد و می‌توانستیم برای اولین بار مدال قهرمانی آسیا را کسب کنیم. در مجموع عملکرد هر دو تیم را مثبت ارزیابی می‌کنم. در بخش انفرادی هم ملی‌پوش ایران در بخش مردان همگی به جمع 32 بازیکن برتر راه یافتند، اما بخت در قرعه‌ها با آنها یار نبود.

وی خاطرنشان کرد: به طور کیفی کار نوشاد و نیما عالمیان مشخص است و آنها یک سر و گردن در ایران بالاتر از بقیه هستند و کار خودشان را انجام می‌دهند. فقط باید کمی روی نفر سوم تیم بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم، چون می‌تواند خیلی تعیین‌کننده باشد. شاید در مسابقات داخلی ایران اختلاف زیادی بین نفرات 3 و 4 با نفرات یک و دو وجود نداشته باشد، اما در رقابت‌های بین‌المللی این اختلاف دیده می‌شود. به همین دلیل باید روی نفر سوم تیم ملی تمرکز شود و بازیکنی بیاید که بتواند در بازی سوم خوب کار کند. در واقع همین مسئله می‌تواند نتیجه مسابقه را به نفع ایران تغییر بدهد. اگر این نفرات دیدارهای بین‌المللی بیشتری داشته باشند و تمرکز بیشتری روی آنها شود، می‌توانند کلید موفقیت ایران در چنین مسابقاتی باشند. نوشاد و نیما باید به همین شکل کنونی تقویت شوند، اما باید بازیکنی را به عنوان نفر سوم پرورش بدهیم که نزدیک به نوشاد و نیما در سطح بین‌المللی باشد.

مدیر توسعه قاره آسیا عنوان کرد: ما در کنفدراسیون یک برنامه توسعه‌ای جدید ارائه داده‌ایم و یک سمینار مفصل نیز با حضور همه کشورها برگزار کردیم و مصوب شد که سالیانه مبلغ قابل توجهی از بودجه به برنامه توسعه‌ای داده شود و همه کشورها از آن منتفع شوند. امیدواریم در آسیای میانه و به ویژه در ایران نیز از این برنامه حداکثر بهره‌برداری صورت بگیرد.

بدیعی در پایان گفت: از مسئولان فدراسیون ایران تشکر می‌کنم که علی‌رغم همه مشکلات و سختی‌ها و کم شدن بودجه و بالا رفتن نرخ ارز، باز هم این چنین اعزام‌ها را انجام می‌دهند. در مجموع وضعیت تیم ملی در آسیا و در سطح جهانی آبرومند است و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای انجام شده است. هر چه می‌رویم، بابت همین عملکرد مورد تشویق دوستان کشورها دیگر قرار می‌گیریم و این خوشحال کننده است.

منبع خبر : tn.ai